June 8, 2026
Ma továbbképzésen volt Zwickauban. Hogy őszinte legyek, elég unalmas volt. Azt hiszem, az az oka, hogy a német tanfolyamok külföldiek számára már tuljartak a csúcspontjukon, és mindegy, hogy mennyit továbbképzést terveznek, már nem fog javítani a helyzeten.
Egyszerűen már nincs a helyen az egész német politika, és ezt kis dolgokban is észre lehet venni.
Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben. Hogy csak egy példát említsek.
Mindenféle szigorítást vezetnek be, ahelyett hogy az igazi okokon gondolkozzanánk.
Nem szabad sokat fénymásolni, nem szabad dohányozni, nem szabad a munkahelyen dolgokat hátrahagyni. A munkafelület mindig szász szászalékosan steril legyen. Hogy lehet ilyen körülmények között bármi újat is létrehozni? Csak kérdezek.
Továbbképzés?
Ma továbbképzésenm volt Zwickauban.
Ma továbbképzésem volt Zwickauban.
Vagy: Ma továbbképzésen voltam Zwickauban.
Hogy őszinte legyek, elég unalmas volt.
Azt hiszem, az az oka, hogy a német tanfolyamok külföldiek számára már tuljartúl vannak a csúcspontjukon, és mindegy, hogy mennyit továbbképzést terveznek, már nem fog javítani a helyzeten.
Azt hiszem, az az oka, hogy a német tanfolyamok külföldiek számára már túl vannak a csúcspontjukon, és mindegy, hogy mennyit továbbképzést terveznek, már nem fog javítani a helyzeten.
Egyszerűen már nincs a helyeén az egész német politika, és ezt kis dolgokban is észre lehet venni.
Egyszerűen már nincs a helyén az egész német politika és ezt kis dolgokban is észre lehet venni.
Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben lenne. Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben lenne.
Hogy csak egy példát említsek. Hogy csak egy példát említsek.
Érdemes összevonni a következő mondattal.
"Hogy csak egy példát említsek, mindenféle..."
vagy
"Hogy csak egy példát említsek: mindenféle..."
Mindenféle szigorítást vezetnek be, ahelyett hogy az igazi okokon gondolkozzanának.
Mindenféle szigorítást vezetnek be, ahelyett hogy az igazi okokon gondolkoznának.
Nem szabad sokat fénymásolni, nem szabad dohányozni, nem szabad a munkahelyen dolgokat hátrahagyni.
A munkafelület mindig szász szászalékosan steril kell legyen.
A munkafelület mindig száz szászalékosan steril kell legyen.
Hogy lehet ilyen körülmények között bármi újat is létrehozni?
Csak kérdezekm.
Csak kérdezem.
Ha van egy konkrét dolog, amire vonatkozik, akkor a "kérdezem" (ezt, azt) a célszerű.
Pl.: "Kikérdezem a tanultakat."; "Tegnap semmit nem mondtál a mai programról. Ezért kérdezem."
Ha általánosságban használod, akkor "kérdezek".
Pl.: "Én kérdezek, te válaszolsz."; "Ha valamit nem értek, majd kérdezek."
Feedback
Szép munka! :)
|
Továbbképzés? This sentence has been marked as perfect! |
|
Ma továbbképzésen volt Zwickauban.
Ma továbbképzése Vagy: Ma továbbképzésen voltam Zwickauban. |
|
Hogy őszinte legyek, elég unalmas volt. This sentence has been marked as perfect! |
|
Azt hiszem, az az oka, hogy a német tanfolyamok külföldiek számára már tuljartak a csúcspontjukon, és mindegy, hogy mennyit továbbképzést terveznek, már nem fog javítani a helyzeten.
Azt hiszem, az az oka, hogy a német tanfolyamok külföldiek számára már t |
|
Egyszerűen már nincs a helyen az egész német politika, és ezt kis dolgokban is észre lehet venni.
Egyszerűen már nincs a hely |
|
Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben. Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben lenne. Mindenki úgy tesz, mintha minden rendben lenne. |
|
Hogy csak egy példát említsek. Hogy csak egy példát említsek. Hogy csak egy példát említsek. Érdemes összevonni a következő mondattal. "Hogy csak egy példát említsek, mindenféle..." vagy "Hogy csak egy példát említsek: mindenféle..." |
|
Mindenféle szigorítást vezetnek be, ahelyett hogy az igazi okokon gondolkozzanánk.
Mindenféle szigorítást vezetnek be, ahelyett hogy az igazi okokon gondolkoz |
|
Nem szabad sokat fénymásolni, nem szabad dohányozni, nem szabad a munkahelyen dolgokat hátrahagyni. This sentence has been marked as perfect! |
|
A munkafelület mindig szász szászalékosan steril legyen.
A munkafelület mindig szá |
|
Hogy lehet ilyen körülmények között bármi újat is létrehozni? This sentence has been marked as perfect! |
|
Csak kérdezek.
Csak kérdeze Ha van egy konkrét dolog, amire vonatkozik, akkor a "kérdezem" (ezt, azt) a célszerű. Pl.: "Kikérdezem a tanultakat."; "Tegnap semmit nem mondtál a mai programról. Ezért kérdezem." Ha általánosságban használod, akkor "kérdezek". Pl.: "Én kérdezek, te válaszolsz."; "Ha valamit nem értek, majd kérdezek." |
You need LangCorrect Premium to access this feature.
Go Premium