saimdusan's avatar
saimdusan

July 4, 2020

0
Elszórt jegyzetek (I)

Elszórt jegyzetek

Carme Junyent átviszgál néhány előítéletet a nyelvről

Elválltam azt az elkötelezettséget, hogy a júniusi cikket én írjam meg, és mivel nem voltak semmi ötleteim, kértem segítséget a Twitteren. Egyesek azt javasolták, hogy a tudás karantén alatti helyzetéről írjak, de ezt az ötletet nem fogadtam el, mert szerintem nem tudok hozzáadni semmi újat ehhez a témához. Nem fogok írni se a katalán nyelvről, mert nem vagyok szakértője a témának (nem, ez nem álszerénység).

Sokan összekeverik a nyelvész munkáját a filológussával. Amikor magyarázom a különbséget a diákaimnak, azzal kezdem, hogy mindkinek más a célja: a nyelvészet a nyelvi rendszereket kutatja, a filológia pedig egy adott nyelvvel foglalkozik.


forrásszöveg (katalánul):
https://www.nuvol.com/llengua/notes-disperses-109707
Notes disperses
Carme Junyent revisa alguns prejudicis sobre la nostra concepció de la llengua

Em vaig comprometre a escriure l’article del GLiDi de juny i, com que no tenia idees, vaig demanar auxili als tuitaires. Descarto algunes propostes molt generals sobre el coneixement i el confinament perquè no crec que pugui aportar res de nou. També descarto les propostes sobre llengua catalana perquè no en soc experta. I no, no és falsa modèstia.

Sovint es confon la feina del filòleg amb la del lingüista. Quan intento explicar la diferència als meus alumnes, a part de fer-los veure que l’objectiu de cadascuna és diferent (entendre la llengua la filologia, entendre el llenguatge la lingüística)

Corrections (1)
Correction Settings
Choose how corrections are organized

Only show inserted text
Word-level diffs are planned for a future update.

saimdusan's avatar
saimdusan

July 10, 2020

0
Rena's avatar
Rena

July 15, 2020

0

Elszórt jegyzetek (I)


Elszórt jegyzetek


Carme Junyent átviszgál néhány előítéletet a nyelvről


Carme Junyent átviszsgál néhány előítéletet a nyelvről Carme Junyent átvizsgál néhány előítéletet a nyelvről

Elválltam azt az elkötelezettséget, hogy a júniusi cikket én írjam meg, és mivel nem volt semmi ötleteim, kértem segítséget a Twitteren.


Egyesek azt javasolták, hogy a tudás karantén alatti helyzetéről írjak, de ezt az ötletet nem fogadtam el, mert szerintem nem tudok hozzáadni semmi újat ehhez a témához.


Egyesek azt javasolták, hogy a tudás karantén alatti helyzetéről írjak, de ezt az ötletet nem fogadtam el, mert szerintem nem tudok hozzáadni semmi újat ehhez a témához. Egyesek azt javasolták, hogy a tudás karantén alatti helyzetéről írjak, de ezt az ötletet nem fogadtam el, mert szerintem nem tudok hozzáadni semmi újat ehhez a témához.

Hozzáadni is understandable too, but I would say: nem tudok hozzátenni semmi újat

Nem fogok írni se a katalán nyelvről, mert nem vagyok szakértője a témának (nem, ez nem álszerénység).


Sokan összekeverik a nyelvész munkáját a filológussával.


Sokan összekeverik a nyelvész munkáját a filológuséval. Sokan összekeverik a nyelvész munkáját a filológuséval.

Amikor magyarázom a különbséget a diákaimnak, kezdek azzal, hogy a mindkinek más a célja: a nyelvészet a nyelvi rendszereket kutatja, a filológia pedig egy adott nyelvvel foglalkozik.


Elválltam azt az elkötelezettséget, hogy a júniusi cikket én írjam meg, és mivel nem voltak semmi ötleteim, kértem segítséget a Twitteren.


Elvállaltam azt az elkötelezettséget, hogy a júniusi cikket én írjam meg, és mivel nem voltak semmi ötleteim, kezértem segítséget kértem a Twitteren. Elvállaltam azt az elkötelezettséget, hogy a júniusi cikket én írjam meg és mivel nem volt semmi ötletem, ezért segítséget kértem a Twitteren.

Amikor magyarázom a különbséget a diákaimnak, azzal kezdem, hogy mindkinek más a célja: a nyelvészet a nyelvi rendszereket kutatja, a filológia pedig egy adott nyelvvel foglalkozik.


Amikor magyarázom a különbséget a diákjaimnak, azzal kezdem, hogy mindenkinek más a célja: a nyelvészet a nyelvi rendszereket kutatja, a filológia pedig egy adott nyelvvel foglalkozik. Amikor magyarázom a különbséget a diákjaimnak, azzal kezdem, hogy mindenkinek más a célja: a nyelvészet a nyelvi rendszereket kutatja, a filológia pedig egy adott nyelvvel foglalkozik.

You need LangCorrect Premium to access this feature.

Go Premium